Greiner Packaging Tabasalu tehas toodab plastpakendeid. Neil on kõrgladu milles liigub terassiinide vahel ka 7 tonni kaaluv täpne kõrglao tõstuk. Ladu on jaotatud kaheks riiulitega pooleks, mille vahel on keskne liikumistee. Tõstuki teekonna piirajateks riiulivahedes on betoonpõrandasse ankurdatud terassiinid mis ulatuvad kesksest liikumisteest kuni lao kummagi külgseinani. Ankurdatuse tõttu on seega ühel pool ja teisel pool keskteed kogu betoonpõrand jäigalt fikseeritud ning mahukahanemisvuugid ei saa toimida. Talvel madala õhuniiskuse ja temperatuuri tingimustes betoon kahaneb ja suvel paisub. Ainus vuuk mis ei ole ankrutega seotud on paraku keskteel olev vuuk mis seetõttu talvel laieneb ebaproportsionaalselt palju ning suvel muutub taas kitsamaks. Kui vuugi laius on liiga suur hakkavad tõstuki rattad seda lõhkuma. Iga ülesõiduga antakse vuugi servale löök, mis ajapikku kutsub esile ulatusliku lagunemise. Lagunedes muutub vuuk järjest laiemaks ning lagunemise kiirus kasvab. Paralleelselt hakkab kannatama ka kogu tõstuki veermik ning omanik märkab, et selle hooldus- ja remondikulud tõusevad. Parandsime varasematel aastatel kesktee vuuki, kuid parandused just selle vuugi osas kippusid taas lagunema. Aja jooksul tampis tõstuk seda vuuki ületades peenemaks ka põranda all oleva killustikpadja, mis viis betoonplaatide vertikaalse liikumiseni, mis omakorda süvendas probleemi. Samuti põhjustab see tõstukiuhtidele tööstressi.
2024. a. talvel otsustas klient valida kallima, kuid püsivama lahenduse – Floorbridge vuugisildade paigaldamise. Tegemist on väga tugevast komposiitmaterjalist tootesüsteemiga, mis oma siinusekujulise vuugiprofiili tõttu loob löögivaba sujuvat ülesõitu võimaldava vuugilahenduse.
Tehtud tööd:
1. Esmalt stabiliseerisime vuugipiirkonna põranda alt geopolümeeriga.
2. Järgmisena saagisime põranda kummaltki poolt vuuki u 25mm sügavamaks ja parandasime erinevad vigastused.
3. Seejärel paigaldasime spetsiaalse liimiga vuugisillad ja lihvisime betoonpõrandaga ideaalsesse tasapinda.
Tööde tulemusena tekkis tõstukite jaoks sisuliselt vuugivaba põrand. Vuuk on küll olemas ja laieneb-kahaneb koos põranda mahukahanemisega, kuid siinuse kuju tõttu ei ole sellest üle sõitmine tuntav. Samal põhjusel ei saa tõstuki rattad ka vuugiserva lõhkuda.
Greineri tehas töötab 24/7 mistõttu ei saa põrandaid remonditöödeks pikalt sulgeda. Klient varus oma kaupa väljastusalale ette ning kõigi tööde tegemiseks saime lisaks nädalavahetusele vaid ühe tööpäeva. Samasse aega plaanisime ka muud betoonpõrandate parandustööd ladude ja tootmise alal. Tööd tehti neljapäeva pärastlõunast pühapäeva lõunani. Seetõttu töötasime kahes vahetuses. Saime tööd plaanitud ajaga ja kvaliteediga valmis. Nüüd on kliendil sujuvalt kasutatav põrand.
Kõrvalolevatel fotodel on näha põranda seisukord enne ja pärast töid ning näpuotsaga ka töö protsessi.
Tagantjärgi tarkusena tuleb nentida, et õige olnuks algne põrand valada vuugivaba põrandana. Sel juhul ei oleks kogu seda probleemi esinenud. Vuugivaba põranda jaoks on vastavad betooni retseptid. Betoon ise on kallim ent fakt, et vuuke ei ole vaja saagida, täita ega remontida, muudab selle juba 5-10 aasta jooksul soodsamaks. Kui võtta arvesse tõstukipargi väiksemaid hoolduskulusid, on tasuvusaeg seda lühem.