fbpx
Sinilille tee 1, Peetri alevik, Rae vald

Looduskivist põrandate hooldus, taastamine ja kaitsmine

Looduskivi hooldus sealhulgas lihvimine, poleerimine ja kaitsetöötlused nõuavad spetsiifilisi teadmisi. Meil on olemas suur kogemustepagas ja vajalik tehnika.

Marmorpõranda lihvimine, poleerimine ja kaitsmine


Marmor on pehme kivim ja seetõttu tundlik kahjustuste suhtes. Marmorpõranda puhul on eriti tähtis hoolitseda selle eest, et hoones sellele ei satuks liiva ega agressiivseid vedelikke. Teisisõnu, vajalik adekvaatne jalatsipuhastussüsteem, õige kaitsetöötlus ning piisav hoolduspuhastus.

Siiski pole võimalik igavesti hoida marmorit kahjustumast. Kui põrand ei näe enam hea välja, aitame selle saada taas ilusaks ja kaitstuks. Kui kliendil peaks olema soov saada peegelläikega marmorpõrand, siis saab ta kasvõi sellise mille peegelpildist on võimalik nalja pärast ka raamatut lugeda.

Tööde lõppetapis teeme poleerimise konkreetse marmori jaoks sobiva poleerimispulbriga (neid on tõesti rohkem kui üks) ja lõpupesu impregneeriva kaitseainega, mis takistab vedelikke imbumist põrandasse ja hoiab ära suuremad kahjud kui miskit happeslist (kohv, vein, mullijoogid jne) peaks põrandale sattuma.

Lisaks pakume edasiseks hoolduspuhastuseks kaasa ka õige pesuaine mis aitab kaitset säilitada.

Aqva SPA sissepääs
Teletorn pool põrandat kaitsetöödeldud

Teletorni sissepääs, pool pinnast on juba kaitstud

Tardkivimi kaitsetöötlus

Tardkivimpõranda kaitsetöötlus RMK esinduses

Graniitide ja muude tardkivimite hooldamine


Meil kõige levinum põrandaplaatideks ja töötasapindadeks kasutatav tardkivim ehk magma tardumisel tekkinud kivim on graniit, ent leidub ka teisi. Graniit on oluliselt vastupidavam hapetele kui karbonaatsed kivimid nagu marmor, travertiin, paas, dolomiit. Siiski ei ole ükski looduskivi happe- või leelisekindel. Peale sattunud vedeliku happelisuse või aluselisuse tugevus ja kontakti aeg määravad kahjustuse ulatuse. Lisaks hapetele ja alustele kahjustavad kive ka suhkrud ja alkohol.

Kõige parem meetod hoida end eemal kivi taastamisest on see kohe soetades kaitsta. Küsige meilt nõu, sest erinevatele kividele ning sise- või välispindadele on erinevad lahendused.

Kui olete pidanud miskit kivilt põhjalikult eemaldama on mõttekas kohe taastada ka selles kohas kaitsekiht.

Kaitsetöötlused kestavad reeglina 5+ aastat.

 


Pilte selle teema töödest

Galerii

Blogi

Kasulikku lugemist.