Laondus- ja tööstuspõrandad valatakse üldjuhul keskmise tugevusega C30/37 betoonist ja kaetakse silumise käigus õhukese aga eriti tugeva (C60-C80) pulbrilise pinnakõvendi kihiga. Vanasti enamjaolt muud ei tehtudki. Järjest enam levib teadmine, et sellega betoonpõranda tööks ettevalmistamine ei tarvitse lõppeda.
Peale ettenähtud minimaalse 28-päevase hüdratatsiooniperioodi lõppu, kui betoon peab olema saavutanud vähemalt normtugevuse on selles endiselt hulgaliselt pehmet reaktsioonivõimelist kaltsiumhüdroksiidi. Enne põranda kasutusse andmist on põranda hea hooldatavuse ja pika kasuliku ea tagamiseks kasulik immutada see antud olukorda sobiva vedela pinnakõvendiga. Viimase põhikoostisosaks olev liitiumsilikaat reageerib keemiliselt kaltsiumhüdroksiidiga mille tulemusena moodustub betoonile enim tugevust andev ühend trikaltsium silikaat hüdraat (C-S-H). Tegemist on keeruka reaktsioonide ahelaga ning tulemus sõltub märkimisväärselt nii betooni koostisest, pinna silumise õnnestumisest, järelhooldusest kui kasutatava pinnakõvendi koostisest.
Väärib rõhutamist, et pulbriline ja vedel pinnakõvendi on kaks täiesti erineva toimemehhanismiga toodet, mis ei asenda teineteist. Kuigi neil on üks eesmärkidest kattuv – muuta põrand kulumiskindlamaks – on kummalgi hulk eriomadusi. Pulbriline pinnakõvendi on suuremalt jaolt tsement mõningase liiva ja muude lisanditega ning selle protsessid on veega kokkupuutel sarnased nendega mis toimuvad betoonis. Vedel pinakõvendi ei sisalda tsementi, vaid selle põhikoostisosa (ent mitte ainus) on tänapäeva moodsamates toodetes liitiumsilikaat, vanemates toodetes ka naatrium- ja kaaliumsilikaat. Eelnevas lõigus kirjeldatud keemiline reaktsioon suurendabki betooni pinnakihis või pinnakõvendi kihis ülitugeva C-S-H hulka pehme kaltsiumhüdroksiidi arvelt. Tulemuseks on betooni pinnakiht mis kestab korrektselt teostatud aluse korral mitte paarkümmend, vaid vähemalt sadakond aastat. Selle eelduseks on kasutuskoormusest tuleneva regulaarsusega põranda seisundi hindamine ja vajadususel töötluse kordamine. Näiteks tüüpilises tiheda liiklusega laos võiks olla töötluse sagedus kord 10-20 aasta jooksul.
See toode annab ka tööstuskasutuse jaoks tolmuvaba põranda.
Pentra-Sil NL on muus osas sarnane toode, ent ilma kloriididevastase kaitseta.