Saime oskusteabe pinnalt selle projekti juures kaasa rääkida projekteerimisfaasis, mil otsiti sobivat betooni retsepti ja teostamise tehnoloogilist lahendust. Terratsopõranda betoonis tuleks üldjuhul kasutada täitematerjalina tardkivimist killustikku. Ka selles projektis jõuti korraks kulude esialgse kokkuhoiu eesmärgil kaaluda paekillustiku kasutamist, ent seda õnnestus siiski vältida. Paas võib olla rahvuskivimina palju kasutust leidnud ja odavam kui graniit, kuid pae kulumiskindlus ei kannata graniidiga võrdlust. Samuti kipub välimus tublisti graniidi kasuks rääkima. Lõpuks valitigi täitematerjaliks peaaegu must graniit, mis näeb heleda betooni taustal päris hea välja.
Esimesed põrandate valutööd algasid 2022. a. septembris. Pinnahoolduse meeskond alustas lihvimistega lühikese viitega. Töökeskkond oli üpris karm, sest alguses ei olnud hoones veel kütet mistõttu märga ja rasket lihvimist pooletonniste lihvmasinatega tuli teha väheste soojakraadide juures. 2023. a. kevadeks olid põrandad valatud ning alates maist olid ülejäänud ehitustööd sealmaal, et saime hakata põhiosa põrandaid lihvima. Terratsopõranda tegemine on tehniliselt nõudlik töö ja eeldab pidevat kvaliteedijärelvalvet. Näiteks, kui mõnda varasemat lihvimisetappi ei tehta piisava tähelepanelikkusega ja piisavalt aeglaselt, tulevad sellest johtuvad kriimud esile alles hiljem kui jõutakse läike tekkimise faasi. Siis pole aga kriimudega enam midagi peale hakata. Nende välja saamiseks tuleks minna tagasi jämedamate lihvideni. Arvestades sellele tööle kulunud tuhandeid töötunde, siis tasub olla väga hoolas.
Lihvimise käigus selgus, et betoonis oli hulgaliselt orgaanikatükke (kivistunud muda), mis sisuliselt tähedasid auke ja paistsid silma. Need on tavaliselt pärit betooni koostiseks olevast liivast. Enamuses karjäärides esineb liivas võõrkehadena väikeseid orgaanikatükke, mis oma kergema kaalu tõttu kerkivad betooni pinnakihti. On olemas ka puhtama liivaga karjääre, kuid sealne liiv on kallim. Kokku sai neid auke täita üle 3500. Meile tähendas see üsna hullumeelset töötempot, sest tähtajad ei muutunud. Koolipere sissekolimise ajaks said põrandad siiski valmis.
Viimase tööna tegime Pentra-Finish kaitsetöötluse, millega sai põrand hea määrdumiskindluse ja kergema hooldatavuse. Kui terratsopõrandat õigesti hooldatakse on tegemist väga pikaajalise ja kauni materjaliga.
Tööd arvudes:
Betoonpõrandat lihviti ja kaitsetöödeldi 1700m2
Vigastusi parandati – 3500+ tk